Bieganie – jak ubrać się na trening jesienią. Podpowiadamy

Najlepsza odzież na trening jesienią

Bieganie to dyscyplina sportowa, którą możesz trenować o każdej porze roku. Nie ważne czy jest gorąco, czy też zimno, prawdziwych weteranów biegowych nie wystarczy żadna pogoda. Najlepiej trenuje się kiedy na dworzu jest przyjemna, rześka pogoda. Gorzej jest kiedy żar leje z nieba, pada deszcze lub jest zimno. Nadchodzi jesień, pora deszczowa i chłodna. Na każdy trening należy się odpowiednio ubrać w zależności od pogody, jaka panuje na zewnątrz. Jak dostosować odzież na trening jesienią w plenerze? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule. Przeczytaj! 

Odzież na trening jesienią – wybierz odpowiedni materiał

W okresie jesiennym, tak jak w każdym innym, ważne jest, aby wybrać odpowiednią tkaninę ubrań, w których trenujesz. W porze jesiennej powinieneś unikać tekstyliów bawełnianych. Dlaczego? Bawełna szybko pochłania wilgoć i pot. Dlatego też nie chroni ani z zewnątrz, ani z wewnątrz. Materiał szybko robi się mokry, przykleja się do ciała, przez co jest niewygodny i wychładza nam organizm. Przez to może doprowadzić do osłabienia naszego ciała, a później niechcianej choroby. W takim okresie najlepiej wybrać odzież na trening jesienią, która przepuszcza powietrze i zapewniają dobrą wentylację. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się tkaniny wykonane z włókien syntetycznych. Wiele sklepów oferuje wykonane z tego materiału ubrania np. Nike, Zina czy Gildan. Bluzy, koszulki oraz spodnie powinny spełniać nasze oczekiwania. Do wyboru jest także odzież reklamowa gildan, która będzie stworzona zgodnie z Twoimi wytycznymi. Dzięki włóknom syntetyczny pot skutecznie jest odprowadzany, przez co odparowuje, a nasze ubranie jak i ciało pozostaje suche. Zapewnia to dłuższy okres utrzymania ciepła oraz komfort podczas treningów mniej lub bardziej intensywnych. 

Ubierz się odpowiednio – nie przegrzej się 

Jeśli na zewnątrz panują złe warunki atmosferyczne na pewno pierwsza Twoja myśl, to “muszę cię ciepło ubrać, bo zmarznę”. Jest to złe podejście. Do treningu należy się ubrać odpowiednio i nie zakładać na siebie kilku grubych warstw. Każda aktywność fizyczna pobudza Twoje krążenie, przez co ciało się rozgrzewa. Mimo że na początku możesz czuć lekki chłód, potem minie. Musisz uważać na to, aby przez kilkuwarstwową odzież się nie przegrzać. Przegrzanie jest tak samo złe jak wychłodzenie organizmu i może doprowadzić do niechcianej choroby. Na taki trening powinieneś założyć bieliznę termoaktywną, warstwę docieplającą (np. koszulę) oraz lekką kurtkę do biegania. Pamiętaj jednak, żeby nie ubierać się także zbyt lekko, bo może to doprowadzić do wychłodzenia Twojego ciała. Zadbaj o komfortowy trening z markową odzieżą, którą znajdziesz w Internecie i wybierzesz krój oraz kolor idealny dla siebie np. marka Gildan

Dopasowana do sylwetki odzież na trening jesienią

Aby czuć się komfortowo, na jesienną pogodę powinieneś wybrać dopasowaną i lekką odzież. Elastyczne ubrania wykonane z poliestru zapewnią komfort podczas treningu. Odzież sportową możesz wybrać z jednych z popularniejszych sklepów typu: Adidas, JOMA czy Gildan. Koszulki powinny być dopasowane do sylwetki, aby zatrzymywały ciepło i odprowadzały pot na zewnątrz. 

Jak się ubrać – 3 warstwy drogą do wygodnego treningu 

  • Pierwsza warstwa – zaopatrz się w bieliznę termoaktywną: majtki, dłuższe skarpetki, podkoszulek.
  • Druga warstwa – długie spodnie (dresy), koszulka z krótkim rękawem lub długim 
  • Trzecia warstwa – lekka kurtka, która będzie oddychająca, oraz zabezpieczy Cię przed wiatrem oraz deszczem.