Kobieta zestresowana – jakie suplementy pomogą Ci w codziennym życiu?

Jakie suplementy na stres okażą się niezawodne?

Życie w biegu, natłok obowiązków, problemy w pracy i rodzinie – która z nas tego nie zna? Niestety, codzienność nierzadko serwuje nam przykre doświadczenia nie pytając czy mamy siłę na ich zniesienie. Nadmierna ekspozycja na stres nie tylko grozi wszystkim, ale na wielu etapach życia jest wręcz niemożliwa do uniknięcia. Z pomocą przychodzi Matka Natura – jakie suplementy na stres najlepiej pomagają nam sobie z nim radzić?

Ashwagandha – dla kogo?

Jeśli chcemy wiedzieć jakie suplementy na stres, działają skutecznie, przyjrzyjmy się bliżej tak zwanym adaptogenom. To rośliny, które dzięki swoim właściwościom pomagają nam – jak nazwa wskazuje – zaadaptować się. Do czego? Do środowiska pełnego nerwów i stresu!

Ashwagandha – witania ospała, zwana też żeń-szeniem indyjskim – od tysiącleci znajduje zastosowanie w ,,sztuce życia” – ajurwedzie, czyli najstarszym rodzaju medycyny wywodzącym się z Indii.

Stosowanie ashwagandhy, jest szczególnie wskazane właśnie dla osób zestresowanych. Nie tylko zwiększa poziom energii, wspomaga wątrobę i układ odpornościowy – roślina ta posiada imponujące właściwości relaksacyjne. Stosowanie ashwagandhy pozwala raz na zawsze zapomnieć o bezsenności, tak często spowodowanej natrętnymi myślami o problemach. 

Jakby tego nie wystarczyło, stosowanie ashwagandhy zwalcza wolne rodniki, gdyż należy ona do antyoksydantów (przeciwutleniaczy). Co to są wolne rodniki? Szkodliwe związki chemiczne biorące się z tlenu – im bardziej jesteśmy zestresowane, tym większe ich wydzielanie. Wolne rodniki atakują ,,dobre komórki” przyspieszając procesy starzenia. Mniejszy stres to dłuższa młodość, a która z nas jej nie pragnie?

Bacopa monnieri – jak działa bakopa drobnolistna?

Podobnie jak ashwagandha, bakopa drobnolistna należy do adaptogenów wykorzystywanych od niepamięci w medycynie ajurwedyjskiej. Redukuje poziom kortyzolu – hormonu stresu, wpływającego między innymi na łatwość odkładania tkanki tłuszczowej. Stymuluje za to wytwarzanie hormonów szczęścia, jak serotonina i dopamina.

Bakopa usprawnia krążenie krwi w mózgu, co zapobiega niedotlenieniu tego organu i związanemu z nim obumieraniu komórek. Do jej najcenniejszych właściwości należy więc zauważalna poprawa funkcji poznawczych oraz pamięci długo- i krótkotrwałej. Ze względu na to, bacopa monnieri jest coraz częściej stosowana w suplementach dla osób starszych, aczkolwiek tak samo przyda się nam – zestresowanym kobietom.

Żyjąc w biegu musimy stale o czymś pamiętać – czy to w pracy, czy w domu, często mamy wrażenie, że wszystko jest na naszej głowie. Poprawa pamięci, koncentracji i zdolności do uczenia się nowych rzeczy to walory bakopy, wokół których nie można przejść obojętnie. Spożywając Bacope monnieri doskonale wiemy jakie suplementy na stres pomagają najlepiej!

Jakie suplementy na stres? – jabłczan magnezu nie tylko dla sportowców!

Jabłczan magnezu jest uznawany za jedną z najlepszych form suplementacji tego pierwiastka – to za sprawą niezwykle dobrej przyswajalności. Na rynku dostępne są rozmaite suplementy magnezowe – niestety, producenci nie zawsze dbają o jakość swoich preparatów. By mieć gwarancję wysokiej wartości biologicznej a więc i przyswajalności suplementowanego magnezu należy stawiać na sprawdzone marki i sklepy.

Jabłczan magnezu to preparat popularny głównie jako wsparcie dla osób aktywnych fizycznie, co w żadnym razie nie oznacza, że nie przyda się w codziennym życiu w zasadzie każdej z nas. Jabłczan słynie z poprawiania wydajności pracy mięśni, a przecież dobra kondycja fizyczna jest niezbędna do intensywnego życia. 

Jabłczan magnezu pomaga nam pozostać w świetnej kondycji psychicznej, wspomaga układ nerwowy – przyjmując go zauważymy poprawę koncentracji – a poza tym niweluje uczucie zmęczenia. Suplementacja jabłczanu jest dobrą alternatywą dla hektolitrów kawy wypijanej dla lepszej wydajności – organizm szybko podziękuje nam za zdecydowanie się na ten preparat. Należy także pamiętać, że magnez odpowiada za prawidłową pracę ciała w wielu aspektach –  między innymi chroni nerki i zapobiega osteoporozie.

Jakie suplementy na stres – oczywiście witamina D

Przewlekłe wystawienie na stres to jeden z czołowych powodów rozwoju depresji. Stany depresyjne, a wreszcie sama choroba nie pozostają bez związku z poziomem mikroskładników w organizmie. Witamina D, naturalnie pozyskiwana z promieni słonecznych odpowiada między innymi za szeroko pojętą kondycję psychiczną, a na naszej szerokości geograficznej jej niedobór jest wręcz powszechny. Suplementowanie witaminy D na stres to bardzo dobry pomysł, który zresztą warto wdrożyć niezależnie od intensywności trybu życia. 

Jeśli chodzi o samo leczenie depresji, oczywiście suplement z witaminą D nie załatwi sprawy za psychoterapeutę ani nie odczujemy po nim tak imponującej poprawy jak dzięki dobrze dobranym lekom psychotropowym. Witaminami nie da się wyleczyć tej strasznej choroby. Niemniej, dbanie o jej prawidłową podaż, szczególnie gdy okoliczności życiowe nie ułatwiają nam pozostania w dobrym stanie emocjonalnym jest na wagę złota – zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć.

Pamiętajmy, że suplementy nie są remedium na stres. Stanowią bardzo dużą pomoc, ale kluczem do wyjścia cało ze starcia z codziennością jest o wiele szerzej pojęte dbanie o siebie, zarówno w kwestii psychiki jak i kondycji fizycznej! Kilka ważnych rad które pomogą Ci w codziennym radzeniu sobie z emocjami przeczytasz na Lubię – sprawdź artykuł tutaj: https://lubie.com.pl/jak-radzic-sobie-z-emocjami/.