Naturalne suplementy diety na potencję – jakie i dla kogo?

Jakie suplementy na potencję będą pomocne?

Problemy z potencją dotyczą wielu mężczyzn i to nie tylko tych w bardziej zaawansowanym wieku. Niestety, wciąż są one uznawane za wstydliwą dolegliwość do której ,,lepiej się nie przyznawać” – dotknięci nią niejednokrotnie zarzucają więc myśl o odwiedzeniu urologa czy androloga. Niepotrzebnie – to taki medyczny problem jak każdy inny! Poza radami lekarza, aby poprawić swoją sprawność seksualną warto dać szansę naturalnej suplementacji. Jakie suplementy na potencję skutecznie wspierają męską siłę? Sprawdź, jeśli jesteś zainteresowany!

Jakie suplementy na potencję? Żeń-szeń, czyli cesarski specyfik

Żeń-szeń znajdziemy na różnych szerokościach geograficznych – istnieją między innymi takie gatunki jak syberyjski, koreański oraz peruwiański (jego inna nazwa to korzeń maca). Jest szeroko wykorzystywany w medycynie naturalnej, a jego właściwości od wieków imponują.

Uznaje się go za naturalny booster testosteronu, czyli preparat stymulujący produkcję tego męskiego hormonu. Wysoki poziom testosteronu wiąże się bezpośrednio ze sprawnością seksualną – problemy z erekcją biorą się bardzo często właśnie z jego niedoboru, będącego coraz częstszym problemem w naszym społeczeństwie! Jakie suplementy na potencję przyjmować? Suplementacja żeń-szenia koreańskiego czy korzenia maca gwarantuje równocześnie poprawę płodności. Ponadto żeń-szeń słynie między innymi z poprawiania funkcji poznawczych, działania pobudzającego i wzmacniania układ immunologiczny, a to nie wszystkie jego dobroczynne właściwości..

Dawno temu żeń-szeniowi ufali nawet cesarze chińscy. Ważnym zadaniem władcy było przecież spłodzenie męskiego potomka, a do tego potrzebna jest  pełna sprawność seksualna, o którą niełatwo szczególnie w bardziej zaawansowanym wieku. Chińscy cesarze mieli wiele dzieci, a to o czymś świadczy!

Saw palmetto czyli palma sabałowa na potencję

Palma sabałowa rosnąca w obu Amerykach była ceniona przynajmniej od XIX wieku przez rdzenną ludność. Znajdziemy ją także w Indiach, no i oczywiście w suplementach oferowanych przez sklep ekologiczny internetowego z naturalnymi preparatami!

Saw palmetto to silny afrodyzjak i booster testosteronu. Poza tym posiada istotne dla mężczyzn właściwości prozdrowotne – zapobiega chorobom jąder i prostaty, w tym nowotworom. Jeśli zastanawiasz się jakie suplementy na potencję stosować, sięgnij po palmę sabałową, która pozwala zapomnieć o problemach nie tylko z erekcją ale i łysieniem. Używa się jej też jako wsparcie dla układu moczowego.

Jako że saw palmetto może wchodzić w interakcje z lekami na serce, w przypadku ich przyjmowania nie wolno podejmować suplementacji bez konsultacji z medykiem.

Damiana a problemy z erekcją

Damiana, liść Damiana, ziele świętego Damiana – ten naturalny afrodyzjak stosujemy w Europie od XVII wieku zarówno u mężczyzn jak i kobiet chcących poprawić swoje libido. Panie stosują ją szczególnie podczas klimakterium 

Dzięki liściom damiany można poradzić sobie z zaburzeniami erekcji i przedwczesnym wytryskiem, również będącym częstym problemem uznawanym za krępujący. Jako że zwiększa przepływ krwi w narządach płciowych – ponownie u obu płci – suplementacja damiany zaowocuje zwiększeniem przyjemności czerpanej z seksu.

Damiana ma właściwości adaptogenne, co oznacza, że cechują ją również właściwości relaksacyjne. Pomaga lepiej znieść stres i gwarantuje poprawę jakości sku.

Naturalne suplementy na potencję – dla kogo?

Młodzi mężczyźni z reguły nie mają problemów ze zbyt niskim poziomem testosteronu – albo raczej nie mieli, bo statystyki pokazują, że niedobór męskiego hormonu dotyczy coraz częściej także młodzieży! Niedobory testosteronu łatwo zauważyć, ale przed podjęciem suplementacji boosterami testostestorenu w młodym wieku powinno być poparte badaniami i lekarskim wskazaniem.

Produkcja testosteronu zwalnia po 30 roku życia, a z czasem jest tylko gorzej. Impotencja traktowana jest wręcz jako ,,normalna kolej rzeczy”, ale wcale nie musimy jej akceptować! Suplementy prosto z natury pozwolą cieszyć się seksem w zasadzie w każdym wieku.

By poradzić sobie z problemami z erekcją trzeba znać ich przyczynę. Często należy do nich stres i przemęczenie. Poza odpoczynkiem warto więc sięgać po relaksujące adaptogeny. 

Kupując suplementy na potencję, trzeba stawiać wyłącznie na przebadane preparaty od sprawdzonych dostawców – nie dajmy się skusić na wybór niepewnych substancji reklamowanych na stronach dla pełnoletnich! Pamiętajmym, że suplementacja nie pomoże jeśli w grę wchodzą poważne problemy zdrowotne na tle hormonalnym czy schorzenia psychiczne.