Najważniejsi producenci obuwia trekkingowego

buty salomon męskie

Idealne na spacer po lesie czy parku, dobre na wycieczkę w góry i każdy turystyczny szlak, przez niektórych doceniane także w mieście. Buty trekkingowe, niskie i wysokie, to niezbędny element w szafie każdego miłośnika pieszych wędrówek. Pozwalają wygodnie i bezpiecznie przemierzać kilometry i cieszyć się pięknem mijanego krajobrazu. By w pełni korzystać z tych zalet, najlepiej wybierać buty uznanych producentów. Przedstawiamy najważniejsze marki obuwia trekkingowego.

Salomon

Buty Salomon męskie i damskie to turystyczna i trekkingowa klasyka. Francuska marka powstała w 1947 roku w Annecy. Początkowo zajmowała się sprzętem narciarskim, czego nie zarzuciła do dziś, ale konsekwentnie poszerzała zakres działalności. Obecnie produkuje docenianą na całym świecie odzież sportową, sprzęt oraz obuwie, w tym buty trekkingowe. W jej ofercie z łatwością znajdziemy propozycje dla dorosłych, a także buty Salomon dla dzieci. W Polsce obuwie tej marki jest uznawane niemal za synonim butów trekkingowych wysokiej jakości.

Quechua

To kolejna francuska marka, za którą stoi jednak znacznie krótsza historia niż za firmą Salomon. Quechua powstała pod koniec XX wieku, dziś jej produkty są rozprowadzane w popularnej sieci supermarketów. Oprócz butów trekkingowych produkuje wiele innych sprzętów turystycznych – od namiotów po odzież outdoorową. Buty trekkingowe tej marki cieszą się sporą popularnością również ze względu na przystępne ceny.

Jack Wolfskin

Kolejną firmą, która zajmuje się produkcją kompleksowego wyposażenia turystycznego, jest Jack Wolfskin. Historia marki sięga 1981 roku – powstała w Idstein i dziś jest najbardziej znaną niemiecką firmą wytwarzającą buty trekkingowe. Jej produkty są szczególnie cenione za odporność na zimno i wilgoć, często stawiają na nie zwłaszcza osoby preferujące terenowe wycieczki w wymagających, zimowych warunkach.

Scarpa

Produkcją butów wysokiej jakości mogą się pochwalić także Włosi. Od 1938 roku najlepsi szewcy pracują tam nad butami górskimi i trekkingowymi marki Scarpa. Z lokalnej firmy przerodziła się ona w przedsiębiorstwo, którego produkty spotkamy na szlakach turystycznych na wszystkich kontynentach. Jej obuwie dzieli się na kilka linii przeznaczonych na mniej lub bardziej wymagający teren, niektóre modele nadają się idealnie także do miejskich spacerów.

North Face

Pod koniec lat 60. w Kalifornii narodziła się kolejna globalna marka sprzętu outdoorowego. Firma North Face wprowadziła do swojej oferty buty trekkingowe niskie i wysokie dopiero w latach 80., ale szybko zdobyła sobie mocną pozycję na rynku. Dziś jej produkty są znane z technologii amortyzacyjnych, które odciążają kostki i inne stawy w trakcie długich wędrówek. Skóry naturalne, sztuczne tworzywa – wybór dostępnych wariantów tych butów jest naprawdę imponujący.

Elbrus

Firmy zajmujące się produkcją butów trekkingowych znajdziemy jednak również w Polsce. Jedną z nich jest Elbrus, która przygotowuje zarówno obuwie dla amatorów, jak i profesjonalne buty do chodzenia po górach. Szczególny nacisk firma kładzie na wytrzymałość obuwia i dobór trwałych materiałów.