Bieganie w mieście – o czym warto pamiętać?

bieganie

Fenomen biegania zatacza coraz szersze kręgi. Jogging nie jest już uprawiany jedynie na łonie natury, w lasach czy na wiejskich polach. Spore grono mieszkańców miasteczek, miast i metropolii biega w okolicy swojego miejsca zamieszkania. O czym warto pamiętać podczas biegania w mieście? Poznajcie nasz poradnik!

Postaw na wygodne buty

Pierwszym i najważniejszym elementem, w który powinien zaopatrzyć się zarówno początkujący, jak i profesjonalista, są buty do biegania Salomon. Męskie i damskie modele są odpowiednio wyprofilowane, dlatego stopa jest usztywniona w stawie skokowym, ale ma jednocześnie pełen zakres ruchów. Uwierające obuwie potrafi zniechęcić do regularnego uprawiania aktywności fizycznej, dlatego warto postawić na sprawdzone i renomowane marki.

Impregnacja obuwia jesienią i zimą

Okres jesienno-zimowy to czas deszczu i błota. Aby chronić przed przemakaniem oraz ułatwić potreningowe czyszczenie, warto zaopatrzyć się w impregnat do butów Salomon. Dzięki niemu zmniejszysz szanse przemoczenia stopy. Dobrą ochronę na górze buta zagwarantują natomiast stuptuty biegowe.

Buty do biegania w mieście

Warto postawić na przykład na obuwie marki Salomon. Buty miejskie dla biegaczy muszą być dostosowane do warunków i twardości nawierzchni, jaką ma asfalt czy płyta chodnikowa. Muszą zapewniać komfort i chronić przed kontuzjami. Jak to robią? Ich podeszwa jest wykonana ze sporej ilości pianki amortyzującej uderzenia, mają także bieżnik, który jest odporny na ścieranie, o co bardzo łatwo podczas miejskiego joggingu.

Spraw sobie odzież termoaktywną

Koszulki i termoaktywne spodenki to prawdziwy hit wśród fanów biegania. Zimą pomagają w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała, która jest niezmiernie istotna. Chłód oddziałujący na rozgrzane mięśnie może być przyczyną urazów mięśni czy ścięgien. Z kolei latem tego typu ubrania odprowadzają wilgoć na zewnątrz, dzięki czemu nie czujemy potu na skórze.

Co ze słuchaniem muzyki?

Nieodłącznym elementem biegacza są słuchawki i ulubiona muzyka. Niektórzy podczas joggingu na łonie natury rezygnują z nich, aby móc w pełni cieszyć się odgłosami otoczenia, w którym przebywają. Jednak w trakcie biegania w mieście słuchawki są wręcz obowiązkowe i trudno będzie się bez nich obejść. Warto, aby muzyka nie była zbyt głośna, ponieważ słuch jest bardzo istotnym zmysłem i pozwala nam kontrolować to, co dzieje się wokół nas.

Latarka i odblaski

To elementy, które są niezmiernie ważne podczas nocnego biegania. Latarka, a najlepiej czołówka, oświetla naszą drogę. Razem z odblaskami będzie także sygnalizować kierowcom naszą obecność na trasie. Przydadzą się one również w rejonie przejść dla pieszych, na których właściciele samochodów notorycznie łamią przepisy ruchu drogowego i nie ustępują pierwszeństwa pieszym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *