O czym należy pamiętać podczas samodzielnego przedłużania paznokci?

przedłużanie paznokci

Przedłużanie paznokci to zabieg kosmetyczny, dzięki któremu jesteśmy w stanie wzmocnić płytkę oraz nadać jej pożądany kształt i długość. Jeszcze do niedawna, by wydłużyć swoje paznokcie, udawałyśmy się do profesjonalnego salonu. Obecnie możemy dokonać tego samodzielnie w domowym zaciszu. Aby jednak stylizacja okazała się trwała i mocna, należy pamiętać o kilku istotnych elementach i krokach. Jakich? Sprawdź!

Przygotowanie płytki paznokcia

Przed przystąpieniem do przedłużania paznokci, należy odpowiednio przygotować swoją płytkę. W pierwszej kolejności warto dokładnie usunąć zalegające na niej resztki poprzedniej stylizacji czy też różnego typu odżywki oraz preparaty wzmacniające. Następnie dobrze jest odsunąć bądź wyciąć nieestetycznie wyglądające skórki. W kolejnym etapie należy delikatnie zmatowić paznokcie przy użyciu bloku polerskiego. Całość warto przetrzeć cleanerem, a następnie zaaplikować małą ilość primera. Po odparowaniu produktu z płytki, możemy rozpocząć właściwą część stylizacji.

Odpowiednia aplikacja produktów

Większość kobiet do przedłużania wykorzystuje żele do paznokci Indigo. Mają one średnio gęstą konsystencję, dzięki czemu nie rozlewają się, a ich aplikacja jest wyjątkowo łatwa. Warto jednak pamiętać, by nie nakładać zbyt dużej ilości poszczególnych preparatów. Gruba warstwa żelu może źle utwardzić się w lampie. Przez to cała stylizacja będzie mniej trwała, a my możemy nabawić się silnej reakcji alergicznej. Lepiej więc aplikować odrobinę preparatu i w razie konieczności dołożyć kolejną porcję, niż później walczyć z nieprawidłowo wykonaną stylizacją.

Porada: do wykonania przedłużania niezbędne będą specjalne formy do paznokci. Nie zawsze jednak będą one pasowały idealnie do naszej płytki. Przed przystąpieniem do stylizacji warto więc odpowiednio dociąć je do kształtu paznokcia. Dzięki temu aplikacja produktów żelowych stanie się o wiele łatwiejsza.

Nadanie kształtu paznokciom

Po nałożeniu wszystkich warstw żelu oraz zdjęciu podłożonych pod paznokcie form, należy dokładnie opiłować paznokcie. W pierwszej kolejności warto skupić się na ich długości oraz kształcie końcówki. Każdy paznokieć powinien wyglądać tak samo. Następnie trzeba zadbać o odpowiednią „krzywiznę”. Patrząc na płytkę od boku, musimy uzyskać efekt tzw. krzywej C. Dzięki temu stylizacja będzie trwała i odporna na uszkodzenia. Nie będziemy więc musiały obawiać się złamania paznokci podczas wykonywania najróżniejszych czynności. Gdy kształt zostanie nadany, możemy zaaplikować kolorowe lakiery do paznokci Indigo.

Regeneracja i odżywienie po stylizacji

Po wykonaniu całej stylizacji, warto zadbać o odpowiednią regenerację skóry dłoni. Pomocne mogą okazać się do tego kosmetyki Indigo. Znajdziemy wśród nich zarówno oliwki do skórek, jak i kremy do rąk czy silnie nawilżające maski. Aplikując je, sprawimy, że nasz naskórek będzie jedwabiście gładki i delikatny. Ochronimy także dłonie przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. W ten sposób opóźnimy procesy starzenia oraz pojawienie się pierwszych zmarszczek. Warto o tym pamiętać, ponieważ naskórek w tych miejscach jest bardzo cienki i mało elastyczny.