Prezent dla narciarza – najlepsze pomysły

prezent dla narciarza

Święta, urodziny, imieniny – okazji do wręczania prezentów jest mnóstwo, ale często cierpimy na brak pomysłów. Na szczęście, jeśli osoba, którą chcemy obdarować, jest fanem lub fanką nart, mamy ułatwione zadanie. Trafionym prezentem będzie oczywiście sprzęt do narciarstwa biegowego lub zjazdowego, ale możemy również sięgnąć po któryś ze sprawdzonych gadżetów przydatnych wszystkim narciarzom.

Ubiór dla narciarza

Zapalony narciarz z pewnością będzie zadowolony, jeśli podarujemy mu któryś z elementów odzieży przydatnej na trasie albo stoku. Najłatwiej będzie wybrać funkcjonalne rękawice narciarskie. By dobrze leżały na dłoni, nie trzeba bowiem znać idealnych wymiarów ich przyszłej posiadaczki lub posiadacza. Tymczasem rękawice to jeden z ważnych elementów wyposażenia narciarza. Najlepiej postawić na model z dobrą membraną, która będzie je chronić przed przemakaniem. Można także poszukać fasonu ze specjalnym materiałem na opuszkach palców, dzięki któremu nie trzeba zdejmować rękawic, by skorzystać ze smartfona.

Bluza Salomon

Uniwersalnym podarunkiem może być również bluza sportowa. Dobrym wyborem będą produkty marki Salomon. Można je zakładać pod kurtkę narciarską, ale z powodzeniem wykorzystać także przy innych okazjach, na przykład w czasie pieszych wędrówek. Komfort narciarza na stoku poprawią też profesjonalne skarpety narciarskie, które zadbają o ciepło stóp oraz zamortyzują wstrząsy, jakie zdarzają się w czasie jazdy.

Akcesoria narciarskie

Drugą grupę, w której warto szukać prezentów dla narciarzy, stanowią akcesoria narciarskie. Ich wybór wiąże się z jeszcze mniejszym ryzykiem niż zakup elementów odzieży dla narciarza. Ciekawy gadżet ułatwi szusowanie lub bieganie na nartach każdemu. W tym przypadku warto postawić jednak na jakość i zdecydować się na markowe produkty wysokiej jakości. Jak je znaleźć? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło “sklep Salomon Kraków” albo użyć innej nazwy miasta.

Kije narciarskie

Kije to praktyczny prezent zarówno dla początkujących narciarzy, jak i doświadczonych fanów białego szaleństwa. Bez nich nie poradzą sobie również ci, którzy regularnie wybiegają na trasy z “deskami” doczepionymi do butów. Przy zakupie tego typu prezentu weźmy pod uwagę wzrost osoby, której chcemy sprawić taki podarunek – to od tego parametru zależy odpowiednia długość kijów.

Pokrowiec na narty

Przydatnym gadżetem będzie również pokrowiec na narty lub buty. Każdy narciarz stara się szczególnie dbać o swój starannie skompletowany sprzęt i bezpiecznie go przewozić. Dzięki pokrowcom będzie to zdecydowanie łatwiejsze. Na rynku znajdziemy też większe, uniwersalne torby dla narciarzy, które oprócz butów pomieszczą kask, rękawice i inne akcesoria.

Bon do sklepu sportowego

A co, jeśli obawiamy się, że prezent nie będzie trafiony? Mamy jeszcze jedno wyjście – możemy podarować narciarzowi bon zakupowy do sklepu sportowego. Tam będzie mógł sam wybrać sprzęt do narciarstwa biegowego lub inny przydatny narciarski gadżet.

One thought on “Prezent dla narciarza – najlepsze pomysły

  1. A może warto kupić mu plecak, który ubierze na całodniowe szusowanie, by mógł tam trzymać jakieś jedzonko, telefon czy napój ? 🙂

Comments are closed.