Wybierz odzież sportową na złą pogodę

odzież sportowa

Szukasz odzieży sportowej, która świetnie się sprawdzi w czasie treningów na świeżym powietrzu? Chcesz w czasie ćwiczeń w trudnych warunkach pogodowych odczuwać najlepszy komfort, chroniąc organizm przed wyziębieniem lub przed przegrzaniem? Oto najlepsze elementy stroju sportowego, które idealnie się sprawdzą w czasie treningu w deszczu, śniegu i przy zimnym wietrze. 

Strój sportowy chroniący przed wychłodzeniem organizmu

Na jesienno-zimowych treningach najlepiej sprawdzają się dresy. Wysokiej jakości bluza i spodnie zapewnią Ci niezawodną ochronę przed zimnym wiatrem i chłodem. Wśród odzieży sportowej przeznaczonej do uprawiania sportu w nieprzyjaznych warunkach pogodowych znajdziesz wiele modeli, które przypadną Ci do gustu. Pamiętaj jednak, że atrakcyjny design to nie wszystko. Dresy Errea wyróżniają się atrakcyjną kolorystyką i nowoczesnym wzornictwem, ale najważniejszy w nich jest praktyczny krój i komfort użytkowania, jaki zapewnia innowacyjna tkanina. To właśnie dzięki niej każdy zawodnik bez względu na to, czy trenuje w plusowej, czy w minusowej temperaturze, zawsze odczuwa przyjemne ciepło. Wysokiej jakości oddychająca tkanina, która wykorzystywana jest do szycia bluz i spodni dresowych Errea, pomaga w zachowaniu stałej i optymalnej temperatury ciała. Nawet w czasie intensywnych treningów zawodnicy nie odczuwają zbyt intensywnego zimna ani gorąca. 

Stroje do biegania na jesienno-zimowy sezon

Najlepsze stroje do biegania składają się z oddychającej bluzy i legginsów. Na szczególną uwagę zasługują takie, które są szyte z syntetycznych tkanin błyskawicznie odprowadzających wilgoć od ciała na zewnątrz. Dzięki nim skóra sportowca pozostaje sucha przez cały bieg. Kolejną zaletą profesjonalnych strojów do biegania jest sprawdzona izolacja termiczna. Dzięki niej biegacze, którzy biegają w ekstremalnie zimnych i mało przyjaznych warunkach atmosferycznych, odczuwają optymalny poziom ciepła, a nie chłód. 

Odzież na trening w czasie deszczu

W czasie treningów w deszczu biegacze wybierają wysokiej jakości kurtki odporne na deszcz, takie jak: ortalion do biegania. Przeciwdeszczowe kurtki idealnie chronią sportowców przed zimnym wiatrem oraz deszczem. Możesz w niej biegać w czasie plusowej i minusowej temperatury. W tym pierwszym przypadku załóż pod nią koszulkę z krótkim rękawem lub z długim. W mroźne dni pod kurtką wodoodporną musi się znaleźć termoaktywna bielizna i ciepła oddychająca bluza. 

W trudnych warunkach pogodowych, kiedy pada deszcz, śnieg lub jest mglisto, warto trenować w kurtce przeciwdeszczowej z odblaskowymi elementami. Dzięki temu będziesz lepiej widoczny dla innych uczestników ruchu. W czasie deszczu dobrze jest też założyć na trening czapkę z daszkiem, która sprawi, że deszcz nie będzie spływał bezpośrednio na twarz i utrudniał Ci trening.

Zła pogoda, złe buty , a może złe nastawienie? Przeczytaj – „Jak dobrać prawidłowy rozmiar butów sportowych?” i zacznij swoją sportową przygodę!