Korzyści z jazdy na rowerze

Nie musisz być profesjonalistą aby Twój organizm czerpał korzyści z jazdy na rowerze. Wystarczy, że od czasu do czasu wyruszysz gdzieś na dwóch kółkach, a utrzymasz szczupłą sylwetkę, odprężysz się i poznasz swoją okolicę jak nigdy wcześniej. Możesz również połączyć zdrowe z pożytecznym, dojeżdżając do pracy lub szkoły rowerem, dzięki temu zaoszczędzisz czas omijając korki oraz zadbasz o ochronę środowiska.

Jazda na rowerze jest dobra dla środowiska

Najprawdopodobniej segregujesz śmieci, starasz się oszczędzać wodę i ciepło, więc stosunkowo dbasz o naszą planetę. Jednak czy zastanawiałeś się ile spalin emitują samochody i jak bardzo zatruwa to nasze powietrze? Wybierając rower zamiast auta nie zużywasz paliw kopalnych, ograniczasz produkcję dwutlenku węgla i chronisz bardzo cenny dla nas tlen. Dodatkową zaletą jest to, że dajesz doskonały przykład młodszym. Może to dzięki Tobie oni w przyszłości również zadbają o Ziemię.

Dostrzeżesz piękne rzeczy w okolicy

Jadąc rowerem, możesz spokojnie skupić się na pięknej okolicy, która Cię otacza. Szczególnie wyjątkowe mogą okazać się boczne, polne drogi, na które nie wjechał byś swoim autem. Jednak to właśnie tam rower da Ci wolność, swobodę oraz spokój. Będziesz mógł się zrelaksować, podziwiając piękne krajobrazy, słuchając śpiewu ptaków z dala od miejskiego zgiełku. Może Ci się wydawać, że spacer pozwoli, Ci zobaczyć to samo. Jest w tym trochę prawdy, ale na rowerze pokonasz duża większą odległość, niż nawet szybko biegnąc.

Osiągniesz wymarzoną sylwetkę

Nie każdy z nas lubi wysiłek fizyczny, co może przyczyniać się do zwiększenia masy ciała i tkanki tłuszczowej. Jednak spokojna przejażdżka na rowerze, w pięknej okolicy, sprawi przyjemność nawet największym leniuchom. Połączenie tego wysiłku z dostosowana do naszych potrzeb dietą, pozwoli zrzucić te niechciane kilogramy. Dzieje się tak dlatego, że organizm w trakcie wysiłku pobiera energię prosto z tkanki tłuszczowej, co skutkuje zmniejszeniem obwodu w pasie.

To sprawia radość

Jeżdżąc rekreacyjnie możemy poprawić swój stan zdrowie psychicznego. Wysiłek fizyczny uwalnia hormony szczęścia, czyli endorfiny, które wywołują u nas szczęście, zadowolenie a niekiedy nawet euforię. Dodatkowo dotlenienie które temu sprzyja poprawia pracę i ukrwienie naszych narządów, dzięki czemu pracują one ze zwiększoną wydajnością. Po takim wysiłku nawet do pracy wrócisz wypoczęty i zrelaksowany. Pozwoli ci to pracować ze zwiększoną wydajnością i może przyczynić się nawet do zawodowego awansu lub podwyżki.

Jazda na rowerze to samo zdrowie

Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, zagrożenie zachorowania na miażdżycę, udar mózgu bądź zawał serca, wsiadaj na rower. Dzięki wytrenowaniu nasze serce zwiększa swoją wydajność i dużo efektywniej przepompowuje krew, zużywając przy tym mniejsze ilości energii. Pozwala to sercu zmniejszyć ilość skurczów w czasie spoczynku. Oprócz mięśnia serca, ćwiczysz mięśnie nóg, pleców, brzucha a nawet przedramion. Sport ten może się świetnie sprawdzić jako kuracja dla kończyn dolnych, w przypadku problemów ze stawami kolanowymi.